Narova Alışveriş Caddesi 6253 Sokak No.12/A Işıkkent Bornova / İZMİR

232 330 01 47

Konut sektörüne İtalyan dokunuşu… NAROVA

Narova, Caltagirone Grup’a bağlı Çimentaş’ın şirketlerinden Yapıtek’in imzasını taşıyor.

SON yıllarda İzmir gayrimenkul sektöründe yaşanan hareketliliği bilmeyen, duymayan, görmeyen yoktur. Kentin farklı noktalarında yapılar birbiri ardına hızla yükseliyor. Pazardaki hareketliliği gören yatırımcılar da İzmir’in yolunu tutar oldu. Bunların arasında artık yabancılar da var. İlk adımı da İtalyan Caltagirone Grubu attı. Bornova Işıkkent’te bin 100 konutluk ‘Narova’ projesine start verdi. Önümüzdeki yıllarda grup, yeni projeleri de hayata geçirecek gibi…
Aslında Caltagirone Grubu, İzmir’e yabancı değil. 2001’de gruba bağlı Cementir Holding’in Çimentaş hisselerini satın almasıyla şehre ilk adımını atmıştı. Caltagirone Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yapıtek Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Caltagirone ile hem mevcut projelerini, hem gayrimenkul sektörünü, hem de yatırım planlarını konuştuk.
Caltagirone’nin İzmir’le ilk tanışmasının ‘Narova’ ile olduğu görünse de aslında 12 yıldır Çimentaş Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor ve kendini İzmirli olarak nitelendiriyor. Caltagirone Grubu’nun dört farklı sektörde faaliyeti bulunduğunu anlatan Alessandro Caltagirone, şu bilgileri verdi:
“Çimento ve hazır beton bunlardn biri. Ayrıca, metro ve baraj gibi altyapı projeleri gerçekleştiriyoruz. Medya sektöründe de varız. Son olarak 20 yıldır başında benim bulunduğum gayrimenkul geliştirme sektörü. Bu iş kolumuz ailemiz tarafından 100 yılı aşkın süredir yürütülen bir faaliyet.”

İtalya, İspanya ve Türkiye

Son 10 yılda başta Roma olmak üzere İtalya’nın diğer büyük şehirleri ve İspanya’da her yıl ortalama bin adetten fazla konut ürettiklerini paylaşan Caltagirone, bu halkaya İzmir’i de eklediklerini dile getirdi. İzmir’in gayrimenkul sektörü bakımından İstanbul’a kıyasla geç kaldığına dikkat çeken Alessandro Caltagirone, “Ama bugün İstanbul’a baktığınızda bir şişkinlik söz konusu. Biz de en iyi bildiğimiz kentten bu işe başlayalım istedik. Yaşamanın çok güzel olduğuna inandığımız İzmir’de Narova’yı hayata geçirdik” dedi.

NAROVA’YI İZMİRLİ BELİRLEDİ
İzmir’deki konut algısını anlamanın bir yıllık bir süreci kapsadığını ifade eden Alessandro Caltagirone, “Herkes bütçesi doğrultusunda Ferrari sahibi olmak istiyor. Ama önemli olan cebinizdeki parayla en iyi neyi alabileceğiniz. Biz de burada tüketicinin neye ihtiyacı olduğunu ve neyi seveceğini anlamak için araştırma yaptık. İzmirlinin istek ve beklentilerini görmek için yüz yüze görüşmeler yaptık. Oradan aldığımız sonuçlar doğrultusunda projemiz ortaya çıktı. Tamamen tüketici beklentilerini dinleyerek projeyi oluşturuduk” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.