Narova Alışveriş Caddesi 6253 Sokak No.12/A Işıkkent Bornova / İZMİR

232 330 01 47

İzmir’de yeni konut projeleri için düğmeye basıldı!

İzmir’de Alsancak Limanı ile Karşıyaka-Turan arasında kalan 550 hektarlık bölümü kapsayan yeni imar planlarının onaylanması, bu şehirde yatırımcı ilgisini inşaata yönlendirdi.

Uzmanlar özellikle yeni kent merkezi olarak ilan edilen Bayraklı ‘da  turizm, ticaret, konut ve kültür alanlarına yönelik inşaatların hızlandığına dikkat çekiyor.

proje-portfoy-izmir-emlak-haberleri

Bölgede yapılacak projeler karma yapı olarak dikkat çekiyor. Planlanan yatırımların değeri 3 milyar lirayı buluyor. İlk proje Turan Arma olarak adlandırılıyor. 670 milyon liralık yatırımla yükselecek proje bünyesinde otel, konut, ofis ve ticaret alanları bulunuyor. Konak karma projesinin yatırım değeri 345 milyon lira alarak veriliyor.

İzmir’de planlanan diğer projeler ise İzmir’in en uzun kulesini de içinde bulunduracak olan Şaraphane karma projesi, Halkapınar ve Turan’da eski Turyağ fabrikası arazisinde 610 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek İzmir Marina Park Projesi olarak sıralanıyor.

Emlak sektörü uzmanları, Bayraklı’daki karma projeler genel olarak incelendiğinde ofis ve rezidans ortalama satış değerlerinin, projenin konumu, markası, işçilik kalitesi, kullanılan malzeme ve alan büyüklüğüne bağlı olarak metrekare fiyatlarının 3 bin 500 ila 10 bin lira aralığında olduğunu söylüyor. Bölgedeki arsaların metrekare birim değerleri de 3 bin 500 ila 9 bin lira civannda değişiyor.

Proje Portföy

Yorumlar kapalı.